49. ročník atletické soutěže školních družstev Poháru rozhlasu 2017 ovládli žáci ZŠ Buzulucká

Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou 2017 v atletických soutěžích školních družstev se konalo 16. května 2017 v nedaleké Bílině nejprve pro starší žáky a o den později pro žáky mladší.

Soutěž si získala v průběhu skoro pěti desítek let velkou oblibu a každoročně se do ní zapojují stovky škol a tisíce dětí. Bojuje se o čtyři poháry zasvěcené význačným osobnostem, konkrétně Marii Losové (starší žákyně), běžci Miroslavu Tučkovi (mladší žákyně), sprinteru Alfrédu Janeckému (starší žáci), Františku Macákovi (mladší žáci). V obou kategoriích se běhá na 60 m, skáče do výšky a dálky, nesmí chybět ani kolektivní štafeta na 60 m.

Běh na dlouhé tratě je vyměřen délkou od 600 do 1500 m, starší chlapci vrhají čtyřkilovou koulí, děvčata se musí vypořádat s tříkilovou koulí, mladší žáci a žákyně hází 150 gramovým míčkem.

Mezi dvaceti družstvy v každé kategorii první místa ovládly atletické týmy ze ZŠ Buzulucká. Mladší žáci vybojovali zlatý pohár ve složení: Jána Jiří, Weidisch Jakub, Jeřábek Oldřich, Karafiát Jan, Říha Jiří, Fiala Adam, Chlán Robert.

Stříbrnou příčku a pohár odpovídající barvy získala mladší děvčata ve složení: Juštinová Anna, Saffertová Agáta, Žilinská Nela, Lázničková Kateřina, Schneiderová Lucie, Kokošková Adéla, Kovářová Tereza a Jelínková Eliška.

Starší žáci a žákyně skončili na druhém místě. Chlapecké družstvo reprezentovali Nguyen Lukáš a Líbal Jakub na 60 m, Krunt Dalibor a Dřínek Dominik na 1500 m, do štafety se postavili Češka Vojtěch, Ivanyč Tomáš, Krunt Dalibor, Lepeška Aleš, do dálky skákali Nguyen Lukáš a Jakub Líbal. Tomáš Ivanyč vrhal koulí a Aleš Lepeška skákal do výšky.

Starší děvčata vytvořila tým ve složení Macková Barbora, Šporová Ema, Marešová Nella, Lipšová Veronika, Manhartová Štěpánka, Sochůrková Lucie, Včelaříková Lenka, a obsadila hezké 2. místo.