Orientační běh - republikové kolo

Ve středu 7. června jsme se zúčastnili republikové kola v orientačním běhu v malé obci Čechy pod Kosířem (okr Prostějov). Republikového kola jsme se zúčastnili již počtvrté v řadě a zaznamenali jsme náš nejlepší výsledek. Na této úrovni se setkávají zpravidla školy se sportovním zaměřením, které mají řadu speciálních sportovních kroužků a klubů.  Perfektní organizace, krásné tratě a slunečné počasí nám dali zapomenout na únavu z velmi brzkého vstávání.  Velmi nás proto potěšilo, jak se naši žáci poprali s konkurencí  a obsadili krásné 13. místo. Nejlepší  individuální umístění si vyběhal Pavel Králik z 8.D (18. v kategorii) a Viktorie Vágnerová rovněž z 8.D, která obsadila 23. místo. Většina našich běžců se umístila ve třetí desítce startovního pole.  Závodníků v kategorii bylo vždy přes 50.

Moc děkujeme všem závodníkům za velmi dobré výsledky, ochotu cestovat daleko na Moravu a za to, jak se poprali s náročnou tratí.