Naši žáci šachy hráli a vítězství hravě dali

Dne 9. 12. 2022 čekalo naše šachisty první významné utkání po dvouleté pauze způsobené covidem. Okresní kolo Přeboru škol v šachu se konalo v pátek v DK Srbice. A jak okres zvládli? Velmi dobře, protože se obě družstva mladších i starších žáků mohou pochlubit krásným 1. a 2. místem. A kdo byli těmi skvělými hráči? Prvostupňové družstvo ve složení: Vrchotka Antonín, Hampejs Ondřej, Očenášová Lucie, Pham Quang Nam Phong David s přehledem porazilo každého, kdo mu stál v cestě na šachovnici a obsadilo tak první místo. Druhostupňové družstvo ve složení: Kankava Luka, Češpiva Jakub, Kufel Vojtěch, Oravec Sebastian, obsadilo druhé místo. Obě družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční v únoru 2023 v Lounech. Už nyní přemýšlejí nad všemi možnými rošádami. Možná se podívají i do Šachopedie, což je výuková encyklopedie. My držíme palce v turnaji, ať se naši borci mohou pyšnit dalšími poháry a postupem do Zlína. Pojede i Kamila?