
Škola v přírodě - den 3.
Fotografie | 22_23_5.A | Publikováno dne 08. 05. 2023 | Publikoval Mgr. Lenka PeškováZdravíme všechny do Teplic.
Dnes jsme se s žáky z 1. D vydali na výšlap na Křížovou horu. Bylo to pěkně do kopce, ale výhled, který se nám poté naskytl, za to určitě stál.
Dozvěděli jsme se, že Křížová hora měří 563 m n. m.. Toto poutní místo vzniklo v 18. století a je spojené s legendou o zjevení Spasitele na kříži. Podle legendy se Spasitel zjevil sedmi bratrům a vyzval je k návratu z nuceného exodu v době protireformace. Nejmladší z bratrů, který byl nemocný na nohy se vrátil, nechal na úpatí hory postavit dřevěný kříž a po svých modlitbách se zázračně uzdravil. Od té doby začalo na Křížovou horu přicházet mnoho trpících.
Z Křížové hory jsme se vydali zpět do střediska. Po cestě jsme si udělali zastávku v Adrenalin Parku Jedlová. Koupili jsme si tam něco dobrého na zub, chvíli si hráli na lanovém hřišti a ti nejodvážnější z nás se zhoupli na obří houpačce. Bylo to úžasné dopoledne a po obědě jsme se vydali za dalším pirátským dobrodružstvím s vychovateli.
Zítra nás čeká celodenní výlet s paní učitelkou. Vypravíme se vlakem do Zoo v Liberci. Víc už Vám ale řekneme až zítra.
Posíláme pozdravy
Vaši žáci z 5. A
Kalendář
Červen 2025 | ||||||
Ne | Po | Út | Stř | Čt | Pá | So |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Blížící se akce
Zobrazit další akce