Výborné umístění na republice v přespolním běhu

Družstvo našich běžců z 8. a 9. tříd se po delší době probojovalo přes okresní a krajské kolo až na republikové finále. V úterý 25. 10. 2022 jsme se tedy vydali až na dalekou Vysočinu do Žďáru nad Sázavou. V krásném areálu Pilské nádrže se naši kluci mohli běžecky popasovat s nejlepšími školními družstvy od Karlových Varů po Ostravu. Počasí bylo nádherné, tratě travnaté a suché. Kdo stíhal, mohl se kochat nádhernými výhledy na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsán i na seznamu památek UNESCO. Naši borci se ale jistě soustředili především na co nejlepší výsledek v běhu. V konkurenci 17 družstev (a rovné stovky běžců) se drželi na předních místech a obsadili opravdu velmi pěkné 7. místo. V jednotlivcích se naši běžci umístili takto: Kryštof Háněl – 8. místo, Adam Klement – 10. místo, Daniel Svoboda – 28. místo a Daniel Pospíšil – 60. místo, tým doplnili ještě Kuba Soor a Lukáš Srnec. Výsledky (resp. doběh) byly velmi vyrovnané a nutno podotknout, že družstvo nebylo v nejsilnějším složení, jinak bychom možná přivezli i medaile.

Velmi děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy i sebe samých na sportovní akci!