Plavecké závody

V úterý 18. června 2019 se vydalo 22 žáků z 2. a 3. tříd do plavecké školy na ZŠ Maršovskou, aby reprezentovalo naši školu na plaveckých závodech.

Konkurence byla opravdu veliká a u bazénu se sešlo přes 160 dívek a chlapců. Žáci závodili podle jednotlivých ročníků. Vyhlašována byla vždy zvlášť kategorie děvčat i chlapců. Po zahájení závodů se žáci rozcvičili a následovaly rozplavby. Z 1. kola postoupilo celkem 18 žáků naší školy. Během dalších kol vypadli postupně  všichni žáci 2. tříd a neprobojovali se tak do samotného finále. Přesto byli jejich výkony velice slušné.

Žáci 3. tříd byli o něco úspěšnější a podařilo se jim zasáhnout do finálových bojů. Mezi děvčaty se na start finálové rozplavby postavila Anna Marie Vecková z 3.D, která skončila na 2. místě těsně za mistryní republiky. Mezi chlapci 3. tříd jsme měli ve finálovém závodě dokonce dva zástupce: Alekse Grina z 3.B a Adama Otcovského ze 3.A. Po velkém boji a opakovaném startu si Aleks odvezl diplom za bronzovou pozici. Adam bojoval o zlatou pozici, bohužel prohrál opravdu jen o několik centimetrů. Odváží si krásné druhé místo.

Děkujeme všem žákům 2. a 3. tříd za výbornou reprezentaci školy.