Sportovní úspěchy se jen hrnou

Po republikovém finále v soutěži OVOV míříme i na republikový přebor v přespolním běhu!

V říjnu se pomalu rozbíhají sportovní akce mezi školami. Jednou z prvních letošních soutěží byl přebor škol v přespolním běhu. Tento závod zajišťovala pro 17 škol z okresu Teplice právě naše škola. V místním lesoparku si všechna naše družstva vyběhala celkem 4 medaile z 6 možných.

Nejmladší žákyně 4. – 5. třídy obsadily velmi těsně 2. místo a nejmladší žáci si odnesli diplom za 3. místo.

Vítězství v okrese a postup do krajského kola si vybojovala hned dvě družstva – starší děvčata i staří chlapci (oboje žáci 8. – 9. tříd). Tito běžci a běžkyně se tak 13. 10. 2022 vydali do Ústí nad Labem poměřit síly a především rychlost v běhu s konkurencí krajskou. A obstála na výbornou!

Mezi děvčaty jednoznačně zvítězila Nikola Žilinská, sekundovala jí při tom výborným 4. místem Verča Rožcová. Své si odběhaly i další závodnice Líba Moučková, Eliška Svádová a Katka Vítová. V soutěži družstev bodují vždy první 4 závodníci z družstva – celkově tak děvčata obsadila výborné 3. místo v kraji!

Chlapci si ovšem připravili ještě o stupínek lepší výsledky. Naprosto vyrovnanými výkony si s přehledem doběhli pro jasné vítězství a další účast na už republikovém finále ve sportovní soutěži pro naši matematicky zaměřenou školu.

Adam Klement překvapil vynikajícím 2. místem, na dostřel byl Kryštof Háněl (4. místo), Daniel Svoboda obsadil 8. místo a Matěj Švácha 12. místo. Výkony potvrdili i Dan Pospíšil a Kuba Soor. Vítězstvím se tak celé chlapecké družstvo nominovalo na prestižní republikové finále, kde budou mít možnost se poměřit s nejlepšími běžci svých kategorií.

Děkuji všem za skvělou repre i chování na závodech!

Sporťáci, v úterý 25. 10. 2022 ve Žďáru nad Sázavou se uvidíme! Vy ostatní nám držte palce, ať zase zvítězíme!