Běh olympijského dne na ZŠ Buzulucká

Ve středu 22. června 2022 se v České republice konal další ročník běhu Olympijského dne pořádaný Českým olympijským výborem (ČOV). Olympijský den má velkou tradici, slaví se od roku 1948. Připomíná založení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v červnu 1894. Po celém světě se ho účastní tisíce běžců. Běh jako součást Olympijského dne poprvé startoval v roce 1987. Zúčastnili se ho běžci ve 47 zemích, dnes se běhá ve 150 státech. V roce 2009 se MOV rozhodl pro návrat k tradici a Běh olympijského dne přejmenoval opět na Olympijský den.

Letos se běhu zúčastnilo přes 70 000 běžců a více než 300 škol. Naše škola se do projektu zapojila již pošesté. Kilometrový okruh je částečně veden i mimo areál školy. Za pěkného počasí se běhu zúčastnilo 320 žáků školy ve čtyřech kategoriích, a tedy čtyřech závodech. Každý účastník získal pamětní medaili, účastnický diplom a drobnost na doplnění energie. Dle olympijského hesla „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ jsme se zcela neřídili, a tak jsme i tentokrát ohodnotili 3 nejrychlejší závodníky a závodnice v jednotlivých bězích. Motivací jistě byly krásné originální medaile vlastní výroby, na jejichž designu se podíleli žáci 9.C, i věcné ceny, na které přispěl Spolek rodičů. Novinkou byla i tombola losovaná ze startovních čísel. Šanci vyhrát tričko, brýle či sportovní tašku tak měli i další závodníci. Pěkné dopoledne se opět vydařilo a my jsme rádi, že se akce těší velké účasti.

A jak to vše dopadlo?

V kategorii 1.-3. třídy vyhrál Andrés Balon ze 3.A a Anna Hadačová ze 3.B; ve starší kategorii 4.-5. tříd získal první místo Jakub Sváda z 5.C a Eliška Nerglová ze 4.B.

Na druhém stupni byli nejrychlejší za 6.-7. třídy Josef Bednář ze 6.C a Libuše Moučková ze 7.D.

V nejprestižnější kategorii zvítězil v krásném závodě Kryštof Háněl z 8.D a Daniela Fryšová z 9.B.

Děkujeme všem za krásné dopoledne a těšíme se na příští ročník!